Kontakt: Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript
Momčad Krehin Graca treći put osvojila laskavi naslov pobjednika Lige
Nedjelja, 14 Kolovoz 2011
Uzorak SlikeČITLUK - Vrlo iskusna i izuzetno kvalitetna momčad Krehin Graca pobjednik je 9. izdanja MNL MZ općine Čitluk, u kojoj su sudjelovale 22 ekipe s 250 igrača, odigrano 69 utakmica te postignuto čak 399 pogodaka. Naime, u subotnjem spektakularnom finalnom susretu pred 2.000 navijača na velikom travnjaku Gradskog stadiona Bare, izuzetno kvaliteta i borbena momčad Krehin Graca uspjela je tek nakon izvođenja jedanaesteraca pobijediti snažnu momčad Donje Blatnice rezultatom od 5:2

U u regularnom vremenu rezultat je bio 1:1) i tako zasluženo po treći put osvojiti laskavi naslov pobjednika tog prestižnog natjecanja. Tom pobjedom momčad Krehin Graca stekla je pravo nastupa na ovogodišnjem turniru pobjednika općinskih natjecanja koje će se od 19. do 26 kolovoza održati u Čapljini, gdje će dostojno predstavljati svoju MZ i općinu Čitluk.

Uzorak Slike
Momčad Krehin Graca s pobjedničkim peharom

Uoči finalnog susreta na čitlučkim Barama okupilo se više od 2.000  vatrenih navijača obiju momčadi, oboružanih transparentima, majicama, trubama, bubnjevima i ostalim sportskim rekvizitima, kako bi bodrili svoje ljubimce. Stjecao se dojam da su se u nedjelju na Čitlučke Bare preselili svi pučani Blatnice i Krehin Graca.

Drugoplasirana momčad Donje Blatnice

Dres s brojem 82 za Mirka Filipovića

Finalni susret bio je prava prigoda da se obilježi jubilarna 60. obljetnica utemeljenja bivšeg NK Mladost iz Krehin Graca. Stoga je na početku utakmice jedinom živućem igraču tog kluba, 92-godišnjem Mirku Filipoviću na svečan način uručen dres s brojem 82, što su gledatelji popratili dugotrajnim i burnim pljeskom.

Kad je dan znak za početak utakmice, tribine su se zatresle od snažne podrške navijača obiju momčadi. Gromoglasno, ali vrlo korektno i fer navijanje i pjesma trajali su tijekom cijele utakmice.

Od samog početka obje su momčadi zaigrale kvalitetno i oprezno pokušavajući brzim napadima ugroziti protivničku mrežu. Iako su se lijepe akcije, nizale s obje strane, stjecao se dojam da je momčad Krehin Graca bila spremnija, preuzimala inicijativu i dominirala terenom.

Već u 11. minuti Ivo Lovrić imao je vrlo izglednu priliku, ali je  njegov udarac efektno zaustavio vratar D. Blatnice Stanislav Galić. Izvrsnu prigodu za Krehin Gradac propustio je Darko Planinić u 16. minuti kada je lopta prohujala iznad grede. Ubojiti napadi Krehin Graca isplatili su se u 27. minuti susreta kada  je Kristijan Ćavar  u munjevitom napadu s 18 metara efektnim pogotkom savladao inače izvrsnog vratara Blatnice Stanislava Galića i doveo Krehin Gradac u vodstvo 1:0. Nakon njegova pogotka nastupila je neviđena euforija i dugotrajne ovacije gledatelja.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Gračana.  Udarac kapetana Darka Planinića u 55. minuti začuđujuće je obranio Srtanislav Galić. Tri minuta kasnije, Ivo Lovrić je zatresao gredu i na noge podigao sve gledatelje.

Pri kraju susreta bBlatničani su se naprosto „probudili“ i svim snagama krenuli u napad.  Šok za navijače Graca nastupio je u 75. minuti kada je odbijenu loptu vratara Adrijana Dujmovića, prihvatio lukavi kapetan Blatnice Andrija Sušac te izvrsnim udarcem izjednačio rezultat na 1:1 vrativši tako nadu svojoj momčadi. Kako se do kraja susreta rezultat nije mijenjao, o pobjedniku morali odlučivati jedanaesterci.  Bolji u izvođenju penala bili su igrači Krehin Graca te su na kraju sasvim zasluženo slavili pobjedu od 5:2,  što je izazvalo golemo oduševljenje njihovih navijača koji su utrčali na teren i sa svojim ljubimcima  po treći put dugo proslavljali treći naslov pobjednika MNL MZ općine Čitluk.

Zaslužna priznanja najboljima

Na kraju je čitlučki načelnik Ivo Jerkić pobjedničkoj momčadi uručio zlatne medalje i pobjednički pehar Športskog saveza Brotnja, kojeg je preuzeo Darko Planinić – Ziko. Medalje i pehar uručeni su i drugoplasiranoj momčadi Donje Blatnice kao i trećeplasiranoj ekipi Međugorja koja je proteklog četvrtka u borbi za treće mjesto savladala snažnu ekipu Gradnića tek nakon izvođenja penala rezultatom 13:12 (u regularnom toku bilo je 5:5).

Kažimo i to da je Josip Jole Dujmovović iz pobjedničke Momčadi Krehin Graca proglašen za najboljeg igrača, a Igor Brkić izBiletića (priznanje preuzeo njegov kolega Tomislav Prusina) a za najboljeg strijelca Lige s postignutih 14 pogodaka. Istodobno, naslovom najboljeg vratara Lige zasluženo se okitio vratar Donje Blatnice Stanislav Galić.

Treba istaknuti činjenicu kako je ovogodišnja 9. po redu MNL MZ općine Čitluk protekla u sportskom ozračju bez većih incidenata, što treba zahvaliti vrhunskoj organizaciji ljudi iz Sportskog saveza Brotnjo te  igračima i navijačima koji su se ponašali vrlo korektno, bez psovki i vrijeđanja.

Kažimo na kraju da je ovogodišnje finale MNL MZ općine Čitluk imalo i humanitarni karakter. Naime, sav prihod koji je ostvaren prodajom ulaznica namijenjen je za potrebe Odjela fizijatrije Sveučilišne kliničke bolnice Mostar.

Pobjednici slavili do zore

Presretni što su peti put nastupili u finalu i po treći put zasluženo osvoji prestižni naslov pobjednika Lige, nekoliko stotina navijača i igrača Krehin Graca s upaljenim automobilskim sirenama krenulo je ulicama Čitluka, a potom prema Domu kulture u Krehin Gracu gdje su feštali i veselili se do kasno u noć. Njima su se u slavlju pridružili svi i mještani te brojni gosti i uzvanici. Za tu su prigodu slavljenici pripremili obilje pečene janjetine, napretek jela s roštilja i ostalih  specijaliteta, a vino i pivo točili su se hektolitrima. Uz pjesmu i glazbu, druženje i slavlje Gračana  trajalo je do kasno u noć.

Gradski stadion na Barama. Gledatelja 2.000.  Strijelci iz igre: 1:0 - Kristijan Ćavar (27.), 1:1 - Andrija Sušac (75.), a iz penala : 2:1 - Tomislav Cvitanović, 2:2 - Tomo Sušac, 3:2 - Josip Jole Dujmović, 4:2 - Darko Planinić te konačnih 5:2 - Marinko Karačić.

Glavni sudac Mateo Musa. Pomoćni suci Vinko Ćorić, i Jure Musa.Opunomoćenik: Tomislav Krasić.

KREHIN GRADAC: Andrijano Dujmović, Josip Dujmović, Marin Pehar, Josip Jole Dujmović, Marin Pehar, Darko Planinić, Kristijan Ćavar, Ivo Lovrić, Marinko Karačić, Tomislav Cvitanović, Robert Filipović, Mario Dujmović, Nikica Pehar, Tomo Planinić, Krešo Planinić, Mihael Dugandžić, Ivo Karačić, Dario Martinović. Predstavnik momčadi: Pero Dujmović. Šef stručnog stožera Tomislav: Filipović. Trener: Jozo Planinić.

DONJA BLATNICA: Stanislav Galić, Marko Galić, Andrija Sušac, Marin Bevanda, Ivan Planinić, Dario Gagro, Marin Galić, Tomo Sušac, Ivan Šimunović, Davor Gagro, Danijel Bevanda, Josip Galić, Zoran Barbarić, Ivan Bulić, Mario Galić, Ivan Barbarić, Danijel Galić, Dragan Galić i Toni Galić. Predstavnik momčadi: Milenko Barbarić.Šef stručnog stožera : Drago Barbarić. Trener: Draženko Barbarić.