Kontakt: Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript
MNL Brotnjo 2010: U finalu Krehin Gradac i Čerin (FOTO)
Utorak, 10 Kolovoz 2010
Uzorak SlikeBLIZANCI - Sve je odlučeno: u finalu ovogodišnje MNL MZ općine Čitluk –igrat će momčadi Krehin Graca i Čerina. Odluka o tome „pala“ je u ponedjeljak navečer u spektakularnim polufinalnim susretima Krehin Gradac-Biletići i Čerin-Međugorje, koji su pred 2.500 gledatelja odigrani na ŠC u Blizancima.

Ugođaj na tim susretima bio je doista veličanstven, pun emocija, gromoglasnog bodrenja, pljeska za svaku dobru akciju i svaki dobar potez igrača. Bio je to veličanstven sportski spektakl koji će se dugo pamtiti kako po kvaliteti igre svih momčadi, tako i po ponašanju igrača i navijača, koji su, kao i na svim dosadašnjim susretima, pokazali visoku razinu tolerancije, fer i korektne igre i navijanja.

Uzorak Slike

Opremljeni bubnjevima, trubama, zastavama, majicama, i drugom sportskom opremom, navijači sve četiri momčadi, poglavito Krehin Graca, cijele su večeri bučno navijali, pjevali i pljeskali i bodrili svoje ljubimce. Budući da se izravno odlučivalo koja će momčad nastupiti u finalnom susretu za osvajanje laskavog naslova pobjednika Lige, navijači su se naprosto natjecali tko će koga nadjačati.

Stoga treba odati veliko priznanje organizatorima, igračima i navijačima jer je, unatoč značenju utakmica, sve prošlo u pravom rijetko viđenom sportskom ozračju, bez grubosti i bez jednog incidenta, a navijanje, kako to i priliči ponosnim, dičnim i nadasve plemenitim Brotnjacima,  bez uvreda, psovki, prijetnji i nedoličnosti. Dakako i suđenje je bilo jako dobro.

Krehin Gradac - Biletići 3:0

Kako se i očekivalo, prvi susret između Krehin Graca i Biletića  bio je prava poslastica za gledatelje. Od početka do kraja obje su momčadi igrale vrlo kvalitetno, često napadale, dobro se branile, prikazale niz lijepih akcija, dobrih udaraca (čak i u gredu) i još boljih obrana vratara.

Momčad Krehin Graca

Prvi pogodak postignut je tek u 16. minuti kada je, nakon jedne izvrsno osmišljene akcije, Kristijan Franjo Ćavar prekrasnim pogotkom doveo momčad Krehin Graca u vodstvo od 1:0 kojim je izazvao neviđene ovacije navijača. Uslijedila je kvalitetna igra obiju momčadi i bezuspješni pokušaji Biletića da izjednače rezultat. No, zahvaljujući izvrsnim obranama vratara, rezultat se nije mijenjao sve do pred kraj utakmice. Dvije minute prije kraja susreta ponovo se iskazao Kristijan Franjo Ćavar i povećao rezultat na 2:0 za Krehin Gradac. Posljednje dvije minute Biletići su krenuli i s vratarom u napad kako bi nešto učinili. To iskoristio lukavi Andrijano Dujmović i preciznim šutom povećao rezultat na konačnih i zaslužnih 3:0 za Krehin Gradac. Tako će Krehin Gradac s ostvarenim svim pobjedama u ovogodišnjem natjecanju, po četvrti put igrati u finalu.

Čerin – Međugorje 2:1

I drugi polufinalni susret između Čerina i Međugorja predstavljao je pravi užitak za gledatelje. Uz gromoglasno bodrenje pristiglih gotovo svih pučana iz te dvije MZ, poglavito iz Čerina, obje su ekipe od početka odmah krenule s ubojitim napadima.

Momčad Čerina

Već u 10. minuti nezaustavljivi Ivan Pinjuh-Baka izvrsnim je pogotkom doveo ekipu Čerina u vodstvo 1:0. Budući da je tim pogotkom svojoj momčadi odškrinuo vrata za finale, uslijedilo je nezapamćeno slavlje igrača i navijača. Iako su u nastavku igrači Međugorja pokušavali organizirati napade i izjednačiti, to im nije uspjelo jer su ih smišljenom igrom u tome efektno zaustavljali Čerinjani i uzvraćali brzim opasnim protunapadima. Kvalitetna igra i uigranost igrača Čerina brzo im se isplatila jer je prekrasnim pogotkom Ivan Petrina-Šnjura u posljednjoj minutu prvog dijela susreta povećao rezultat na 2:0 za svoju momčad.

Veselje Čerinjana

I drugi dio susreta bio je vrlo uzbudljiv i kvalitetan. Međugorje je činilo sve kako bi smanjilo rezultat. Tek dvije minute prije kraja izvrsnim pogotkom Ante Čilić je smanjio rezultat na 2:1 i Međugorju vratio nadu. No iskusni Čerinjani do kraja su uspjeli sačuvati svoju mrežu i tako se po drugi put sasvim zasluženo plasirali u finale MNL MZ općine  Čitluk.

Finale 15. kolovoza u 17,30 sati na čitlučkim Barama

Kažimo i to da je natjecateljsko povjerenstvo odlučilo kako će se susret za 3. mjesto  između Međugorja i Biletića igrati u četvrtak, 12. kolovoza, u 21 sat na ŠC u Blizancima, a spektakularni finalni susret ovogodišnje MNL MZ općine Čitluk održat će u nedjelju, 15. kolovoza, u 17,30 sati na veliko travnjaku Gradskog stadiona Bare u čitluku kada se očekuje rekordan broj gledatelja.