Kontakt: Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript
VIDEO Zubac odličan u porazu Lakersa, Bogdanović i Šarić dvoznamenkasti
Subota, 18 Ožujak 2017
Uzorak Slike

Trojica hrvatskih košarkaša bila su dvoznamenkasta u sinoć odigranim utakmicama u NBA ligi, a predvodio ih je Ivica Zubac.

Mladi hrvatski centar svoj je 20. rođendan proslavio sjajnom predstavom za 29 minuta upisavši 18 poena uz šut 9/15, 8 skokova i 1 asistenciju za Lakerse koji su poraženi od Milwaukee Bucksa 107:103 u Staples Centru. Utakmicu je obilježio i incident krajem treće četvrtine kada je došlo do naguravanja između igrača obje momčadi nakon prekršaja Malcolma Brogdona nad Nickom Youngom. Nakon svega su isključena trojica igrača - D'Angello Russell i Nick Young kod Lakersa, te Greg Monroe kod gostiju.

Buckse su do pobjede predvodili Khris Middleton s 30 poena i Giannis Antetokounmpo s 26, a kod Lakersa najbolji je bio Jordan Clarkson s 21 koševa. Bila je to osma pobjeda Bucksa u posljednjih devet susreta i na dobrom su putu da osiguraju doigravanje. Trenutačno su sedmi na Istoku.

Bojan Bogdanović je za 25 minuta upisao 12 koševa, šut 5/12, i 3 skoka za  Washington. Njegovi Wizardsi su slavili 112:107 protiv Chicago Bullsa. Rekord karijere je postavio playmaker Wizardsa John Wall koji je podijelio čak 20 asistencija, uz 14 koševa. Bradley Beal je ubacio 24 poena za 42. pobjedu Wizardsa u sezoni. Kod Bullsa najefikasniji je bio Jimmy Butler s 28 koševa i po pet skokova i asistencija. Wizardsi su na poluvremenu imali čak 19 koševa viška (59:40), no Bullsi su u nastavku susreta polako smanjivali zaostatak i 40 sekundi prije kraja stigli su na koš minusa (107:108). Marcin Gortat je zabio za 110:107, a gosti su imali napad za produžetak, no najbolji igrač u gostujućim redovima Jimmy Butler je pet sekundi prije kraja promašio tricu za produžetak.

U visokoj 116:74 pobjedi Philadelphije protiv Dallas Mavericksa, Dario Šarić je za 26 minuta ostvario 10 koševa, šut 3/9, slobodna bacanja 4/4, te 7 skokova, 5 asistencija i 1 blokadu za Sixerse. Predvodio ih je Justin Anderson s rekordom karijere (19 koševa) protiv bivše momčadi.