Kontakt: Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript
Održana godišnja skupština HU Fra Didak Buntić
Četvrtak, 28 Srpanj 2016
Uzorak SlikeGodišnja skupština Humanitarne udruga „Fra Didak Buntić“ održana je jučer u dvorani sv. Ivana Pavla II u Međugorju. Humanitarna udruga fra Didak Buntić pomaže bolesnicima na prostoru Brotnja i šire, iznajmljujući besplatno razna pomagala za bolesnike, a o radu Udruge u razdoblju od održavanja prošle skupštine prisutne članove informirali su fra Miljenko Mika Stojić, predsjednik HU Fra Didak Buntić, i Pero Petrušić, tajnik HU Fra Didak Buntić.

Podnoseći izvješće o aktivnostima u proteklom razdoblju tajnik Petrušić pobrojao je aktivnosti Udruge i zahvalio svima koji podržavaju rad Udruge, no na poseban način zahvalio je udruzi Mir iz Međugorja na suradnji. Na skupštini je prezentirano i financijsko izvješće, a jedan od načina prikupljanja potrebnih financijskih sredstava je i putem članarine.

Premda je Udruga u više navrata i na više načina pozivala zainteresirane da dođu na skupštinu, uplate članarinu ili da, ako to nisu do sada, postanu članovi HU Fra Didak Buntič koja pokušava nasljedovati fra Didaka Buntića po dobrotvorstvu i brizi sa siromašne, odaziv ljudi nije bio na zadovoljavajućoj razini pa je donesena odluka o promjeni termina  godišnje skupštine. Bolje rečeno svi koji bi željeli biti dio HU Fra Didak Buntić, a jučer nisu bili u mogućnosti, imat će drugu priliku početkom studenog.

- Ljeto je i zbog vrućina i drugih razloga ljudi nisu mogli doći. To se drugi put ponavlja i odlučili smo promijeniti termin skupštine te će sljedeća skupština biti 03. 11. Tada će ljudi biti na okupu zbog proslave Svih Svetih i sv. Misa za pokojne na grobljima i nadam se da će tada termin biti bolje pogođen i da ćemo ljude bolje informirati o našem radu. Naravno bit će to prilika i za uplatu članarine kako bi Udruga mogla raditi punom parom nakon toga. Zahvaljujem svim ljudima koji na bilo koji način pomažu, također zahvaljujem  medijima te članovima i sponzorima – kazao je fra Miljenko Mika Stojić i pozdravio sve korisnike Udruge uz zaključak „Tu smo zbog njih i bit ćemo i ubuduće“.

Kako bi u svom radu bila što kvalitetnija i sveobuhvatnija HU Fra Didak Buntić surađuje s Duhovno-humanitarnom udrugom „Kap ljubavi“ iz Tomislavgrada i Humanitarnom udrugom „Fra Mladen Hrkać“ iz Širokog Brijega. Udruge u radu razmjenjuju informacije i ovisno o potrebama korisnika usmjeravaju ljude na udrugu koja se bavi određenom problematikom i može na najbolji način pomoći potrebitima.

- Ako Bog da 3. kolovoza udruga „Kap ljubavi“ u Tomislavgradu otvara svoje skladište pa će Pero Petrušić otići ispred naše Udruge i naših članova da bude prisutan otvaranju te da i na taj način pokažemo da radimo zajedno – kazao je fra Mika Stojić.

Uz uplatu članarine članovi HU Fra Didak Buntić imali su priliku dati i dobrovoljne priloge za nabavku lijekova za jedno dijete, za što je mjesečno potrebno oko 1400 eura.

Citluk.ba

 
« Prethodna   Sljedeća »